Jak się to zaczęło?

W roku 1975, szwedzki elektryk Matti Viio miał już dość swojej niepraktycznej odzieży roboczej. Kilkakrotnie sugerował co powinno być w niej zmienione, ale nikt nie słuchał jego opinii.  W końcu stracił cierpliwość: "Pewnego dnia wróciłem z pracy do domu i po prostu zaprojektowałem swoje własne ubranie do pracy. To była moja forma protestu wobec przemysłu odzieży roboczej. Chciałem pokazać, że my rzemieślnicy, mamy swoją dumę, znamy swoje potrzeby i tak jak każda inna grupa społeczna, oczekujemy szacunku".

Tak narodził się Snickers Workwear. Młody przedsiębiorca nie wiedział jeszcze, że właśnie rozpoczął rewolucję w produkcji odzieży roboczej, która spełnia wymagania rzemieślników w zakresie ponadprzeciętnego poziomu ochrony i funkcjonalności.

 Do dziś Snickers Workwear działa wciąż w tym samym duchu.

 Obecnie Snickers Workwear jest rozpoznawalną europejska marką wchodzącą w skład Hultafors Group. Daje to nam siłę i kapitał do dalszego wnoszenia innowacji do przemysłu odzieży roboczej. A w efekcie, do uczynienia dnia pracy łatwiejszym, bezpieczniejszym i bardziej produktywnym dla wszystkich ciężko pracujących rzemieślników w Europie.

Fakty i Ciekawostki:

1973 - Powstaje pierwszy kombinezon

1975 - Założenie firmy

1980 - Pierwsza produkcja na eksport

1983 - Asortyment Snickers Workwear uznany za jeden ze 100 najważniejszych szwedzkich pomysłów w minionych 60 latach

1999 - Rozpoczęcie produkcji w Azji

2010 - Nagroda Conqueror of the Year szwedzkiego biznesowego  magazynu biznesowego "Veckans Affärer".

 

Po więcej informacji zapraszamy na FB/BRSnickersWorkwear/